10 respiratorów dla szpitala! Finał akcji #WdzieczniMedykom

W ramach akcji #WdzięczniMedykom organizowanej przez Caritas Polska szpital otrzymał wsparcie w postaci 10 respiratorów transportowych Para PAC Plus. W walce z chorobą jaką jest Covid-19 respiratory stanowią niezbędny sprzęt ratujący życie. Ponadto otrzymana aparatura jest bardzo uniwersalna, znalazła zastosowanie na oddziałach m.in. wewnętrznych, izbie przyjęć, neurochirurgii, neuroligii, oddziałach intensywnej terapii. Co ważne, respiratory posłużą szpitalowi jeszcze długie lata po powrocie do stanu jak przed pandemią. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Fundacji JSW i Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która od lat jest mocno zaangażowana w pomoc naszemu szpitalowi.

Przekazanie sprzętu połączone z uroczystą Mszą świętą odbyło się  28 sierpnia na Jasnej Górze.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. W ramach tego projektu do szpitali trafiło 100 respiratorów, z których 30 zostało sfinansowanych przez Fundację JSW.
Do tej pory akcję wsparli liczni partnerzy biznesowi Caritas Polska. Poza Fundacją JSW są to: firmy Generali i Concordia, Fundacja Carrefour, PSE, Nestle, Lidl Polska, Gaz-System, AstraZeneca, PWPW, PGNIG oraz Fundacja Banku PNB Paribas. W ramach tej akcji w maju nasz szpital otrzymał również środki ochrony osobistej.

W imieniu Dyrekcji oraz personelu szpitala serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom włączonym w ten projekt oraz Caritas Polska za okazane zaangażowanie we wspólną walkę z epidemii.