Apel Dyrekcji dotyczący przestrzegania zasad przy odwiedzinach

Szanowni Państwo,
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju mając na uwadze rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 apeluje do Państwa o przestrzeganie obowiązujących zasad dotyczących odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych.

Zasady te zostały wprowadzone w trosce o Państwa bezpieczeństwo, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo waszych bliskich przebywających w szpitalu, dla których każdy kontakt z zewnątrz to dodatkowe zagrożenia.

Rozumiemy jednocześnie potrzebę kontaktu chorego z rodziną i bliskimi, mamy także świadomość jak duże ma znaczenie w procesie leczenia. Dlatego podtrzymujemy możliwość kontaktu z pacjentami w szczególnych przypadkach oraz na oddziałach, na których sytuacja na to pozwala.

Zatem prosimy zachowajcie Państwo szczególną ostrożność oraz postępujcie zgodnie z tymi zaleceniami:

  1. Odwiedzający korzystają wyłączenie z wejścia głównego do szpitala.
  2. Osoby wchodzące na oddziały, które uzyskały zgodę lekarza zarządzającego/lekarza dyżurnego powinny być zdrowe (najlepiej osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub z ujemnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie zauważone objawy infekcji powinny skutkować kategoryczną rezygnacją z planowanych odwiedzin i kontaktów z chorymi.
  3. W jednym czasie pacjenta odwiedzić może jedna osoba, a czas trwania wizyty należy ograniczyć do minimum. 
  4. Wizyty odbywają się przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych – dezynfekcja rąk, zachowanie odstępów, maseczka ochronna noszona we właściwy sposób oraz założone rękawiczki.

Apelujemy zatem raz jeszcze o kategoryczne przestrzeganie standardów bezpieczeństwa obowiązujących w naszym szpitalu oraz o samodyscyplinę, co pozostaje wyrazem naszej wspólnej odpowiedzialności za osoby leczone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Wszelkie zmiany w zakresie powyższych zasad i regulacji – adekwatnie do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej będziemy komunikować na naszej stronie internetowej szpitala.