Co mogą zrobić zręczne ręce i wielkie serca z resztek materiałów?

Oddział neonatologiczny naszego szpitala zajmuje się najmłodszymi, bo nowonarodzonymi dziećmi zarówno zdrowymi, jak i urodzonymi przedwcześnie.  Maleństwo spędza tam swoje pierwsze dni życia. Otoczone troskliwą opieką i wspaniałymi specjalistami z dr n. med. Joanną Stępień na czele, może czuć się bezpiecznie. Oddział ma również swoich przyjaciół, którzy od lat wspierają najmłodszych, a i w tym roku o nich nie zapomnieli. Pani Magdalena Jurek-Karasek, której firma – MK Maryla Stroje Komunijne specjalizuje się w produkcji odzieży dla dzieci i młodzieży, a także produktów dziecięcych, obdarowała naszą neonatologię.

Projektujemy i szyjemy szeroką gamę produktów odzieżowych i tekstylnych . Przy takiej skali produkcji pozostaje wiele resztek materiałów, które mogłabym po prostu wyrzucić. Jednak przy naszej kreatywności i zaangażowaniu chętnych do pracy osób, kilka lat temu powstał pomysł, żeby te skrawki wykorzystać a następnie przekazać tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Samym szyciem zajmują się osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji na rynku pracy, a pod opieką Centrum Integracji Społecznej w Godowie, znalazły szansę na aktywizację społeczną i zawodowa  – mówi Magdalena Jurek-Karasek

Finalnie na oddział trafiło między innymi:  60 kocyków, 60 poduszek, 30 rożków, 125 śliniaków, maty, wkłady do nosidełek czy łóżeczek, które w około 80% zostały wykonane z odpadów materiałowych.

Nie spodziewaliśmy się takiej ilości darowanych nam rzeczy, które są pięknie wykonane, kolorowe, wytworzone z przyjaznych dla niemowląt materiałów. To nie jest pierwszy dar od firmy MK Maryla  dla naszego oddziału. Tym bardziej mocno dziękujemy Pani Magdalenie Jurek-Karasek oraz całemu zespołowi za jej wielkie serce. – podsumowała Doktor Joanna Stępnień, lekarz zarządzający oddziałem neonatologii.

Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest!