Dostrzegamy, doceniamy i nagradzamy wyjątkowych lekarzy, którzy specjalizują się w naszym Szpitalu!

Ruszyła III edycja programu nagród stypendialnych dla lekarzy będących w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w WSS Nr 2. Chcemy wyróżnić młodych lekarzy, którzy dali się poznać jako wyjątkowo zdolni, kompetentni i wysoce empatyczni wobec pacjentów.

Mamy również nadzieję, że uda się zachęcić lekarzy stojących na progu swojej kariery zawodowej do związania swojej przyszłości z naszym szpitalem. Spośród wszystkich lekarzy rezydentów zatrudnionych w WSS Nr 2 wybranych zostało 7 kandydatów, którzy 25.05.2022 w obecności dyrekcji szpitala oraz lekarzy zarządzających wszystkich oddziałów szpitalnych zaprezentowali siebie jako lekarza, naukowca, współpracownika.

Spośród zgłoszonych osób, na drodze głosowania, wyłoniona została jedna osoba, która przez pół roku, co miesiąc, będzie otrzymywała dodatkową gratyfikację finansową (ale o tym później).

Oto kandydaci III edycji programu nagród stypendialnych:

ARTUR BORKOWSKI

ARTUR BORKOWSKI – Oddział Neurochirurgii

„W kontaktach ze współpracownikami kompetentny i zdecydowany, zawsze chętny do pomocy, w kontaktach z pacjentami wnikliwy i staranny, z dużym ładunkiem empatii”.

Samodzielnie dyżuruje, asystuje przy operacjach neurochirurgicznych takich jak guzy mózgu i kanału kręgowego natomiast w obszarze jego zainteresowań leży zastosowanie neuromonitoringu śródoperacyjnego. Prywatnie ojciec 2,5 letniej dziewczynki.

ANNA FABA – KRUPA

ANNA FABA – KRUPA Oddział Nefrologiczno-Wewnętrzny

„Empatyczna, cierpliwa i troskliwa wobec chorych. Wśród współpracowników ceniona za pracowitość, lojalność, koleżeńskość.”

Zainteresowanie medycyną odkryła dzięki dziadkowi, który jest felczerem, a historie jego życia zainspirowały ją do obrania lekarskiej drogi zawodowej. Ma na swoim koncie między innymi prace naukowe oraz wolontariat misyjny Salvator Misja Ukraina, Charków 2017 r. Prywatnie uwielbia góry, kajaki i taniec.

ADAM KAPIAS

ADAM KAPIAS – Oddział Chirurgiczny Ogólny

„Zdolny i pracowity młody lekarz, dobry i ciepły człowiek. Zaangażowany, sumienny, pomocny, dobry kolega”.

To lekarz, który „nie pęka”. Podczas jednego dyżuru zdarzyło mu się asystować podczas dwóch zabiegów, których łączny czas trwania osiągnął 14 godzin, co stanowi nie lada wyzwanie. Wykonuje skomplikowane zabiegi chirurgiczne, interesuje się między innymi chirurgią kolorektalną, endoskopią diagnostyczną i zabiegową oraz laparoskopią, w których w przyszłości szczególnie chce się doskonalić. W swoim dorobku ma również prace naukowe.  Prywatnie ojciec kilkumiesięcznej dziewczynki i 2- latka.

MAKSYMILIAN OGIELA

MAKSYMILIAN OGIELA – Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

„Posiada dużą wiedzę teoretyczną i szeroki zakres umiejętności praktycznych. Szczególny wkład pracy wniósł w trakcie pandemii COVID-19.”

Samodzielnie wykonuje wszystkie obszary pracy lekarskiej na OIOM-ie. Podczas pandemii heroicznie wspierał wszystkie oddziały, na których znajdowali się pacjenci wymagający podłączenia do respiratora. Również w swoim czasie wolnym od pracy przychodził do szpitala pomagać przy opiece nad cierpiącymi na covid. Pasjonuje się medycyną ratunkową oraz obszarem intensywnej terapii medycznej.

JAKUB STANISZEWSKI

JAKUB STANISZEWSKI – Oddział Okulistyki

„Staranny i szybki w wykonywaniu powierzonych zadań. Głodny wiedzy i zawsze chętny do wykonywania dodatkowej pracy.”

Pracuje na „110 %”. Na co dzień zajmuje się okulistyczną laseroterapią, małymi zabiegami chirurgicznymi, wykonuje operacje plastyki powiek, asystuje przy operacjach zaćmy i witrektomii. Bierze udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu optycznej koherentnej tomografii, fakoemulsyfikacji zaćmy czy zaopatrywania ran rogówki. Prywatnie interesuje się muzyką lat 80, majsterkowaniem podróżowaniem, literaturą fantastycznonaukową. Jest mężem cudownej żony i ojcem 2- letniego chłopczyka.

MATEUSZ WALENTO

MATEUSZ WALENTO – Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

„Posiada dużą wiedzę teoretyczną i szeroki zakres umiejętności praktycznych. Szczególny wkład pracy wniósł w trakcie pandemii COVID-19.”

W trakcie trwania pandemii wykazywał ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy cierpiącym na covid, również we własnym czasie wolnym. Liczne szkolenia związane z tematem wentylacji mechanicznej oraz doświadczenie pozwoliły mu stać się samodzielnym lekarzem, który ponadto swoją wiedzę przekazywał starszym kolegom. Jest inicjatorem wdrażania techniki obrazowania za pomocą aparatu USG jako elementu diagnostycznego w medycynie ratunkowej np. w przypadku odmy czy obrzęku płuc.

MONIKA WALENTO

MONIKA WALENTO Oddział Nefrologiczno-Wewnętrzny

„Wyjątkowo sumienny, rzetelny, zorganizowany pracownik. Jest osobą cierpliwą w stosunku do pacjentów, bardzo zaangażowaną w ich leczenie.”

Opanowana, cechująca się właściwym osądem sytuacji.  Ma na swoim koncie licznej kursy. Nazywana jest filarem oddziału, od niedawna również opiekuje się pacjentami stacji dializ. Jest również konsultantem innych oddziałów i nie odmawia pomocy, gdy jest gdzieś potrzebna – np. na izbie przyjęć.  Diagnostyka chorób to jej największe zainteresowanie. W przyszłości planuje również poszerzenie swoich praktycznych umiejętności związanych z technikami diagnozowania obrazowego tj. USG.

Już niedługo ogłosimy, kto jest laureatem tegorocznej nagrody stypendialnej

Skip to content