Dzień Dziecka 2024 w szpitalu – to już tradycja –  były prezenty, balony i Akademia Medyczna.

Z okazji Dnia Dziecka oddział pediatryczny naszego szpitala zorganizował imprezę dla pacjentów oddziału.  W trakcie pokazu resuscytacji udowodniliśmy, że każdy może być Superbohaterem i uratować komuś życie – wystarczy mieć rączki.

Inne atrakcje również pozwoliły naszym małym słuchaczom zaangażować się osobiście w różne lekarskie obowiązki i być może również oswoiły „biały fartuch”. Naprawdę, lekarze nie są tacy straszni!

„Nasi wykładowcy zaprezentowali w przystępny sposób i  „na wesoło” kilka ciekawych aspektów ich pracy. Mali pacjenci oddziału pediatrycznego mogli zobaczyć, a nawet doświadczyć na własnej skórze jak się zakłada opatrunek gipsowy”mówi Agata Szeląg-Szymocha, lekarz zarządzający oddziałem pediatrycznym

Ponadto zaprezentowano na sztucznej skórze sposób zakładania szwów. Nie mogło oczywiście zabraknąć prezentów. Ważnym punktem dzisiejszych obchodów był wylicytowany przez szpital na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wysokiej klasy samochód, który trafił do oddziału dziecięcego.  Od dziś będzie on odwoził naszych małych pacjentów na badania i przy wypisie – do domu.

„Chcieliśmy pokazać naszym małym pacjentom kawałek medycznego świata a zarazem udowodnić, że wizyta u lekarza nie musi być czymś strasznym. Ten dzień jest dla nas niezwykle ważny, również dlatego, że przypomina wszystkim o pediatrii w Jastrzębiu-Zdroju. Jesteśmy tu dla Was” – dodaje pani doktor.

Najpiękniejszym podziękowaniem za zorganizowanie Dnia Dziecka były szczere uśmiechy, radość i aktywny udział naszych pacjentów w tym wydarzeniu. Koniecznie zobacz fotorelację!

Świętowanie zaczęliśmy od tradycyjnego balonowego ataku

Pokaz resuscytacji w wykonaniu doktora Tomasza Wypycha – anestezjologa z oddziału intensywnej terapii dziecięcej

Gipsowanie w wykonaniu Piotra Sadowskiego – lekarza rezydenta oddziału ortopedii

Zaopatrywanie ran również w wykonaniu doktora Sadowskiego

Przekazanie Mercedesa, za kierownicą – Bruno

ZABAWA!