Dzień Dziecka w Szpitalu – były prezenty, balony i akademia medyczna połączona z warsztatami

To już druga edycja Akademii Medycznej zorganizowanej w Oddziale Pediatrycznym z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Pani Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju oraz Pan Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP.

Doktor Andrzej Dubik wraz ze swoim Zespołem oraz koleżankami i kolegami z innych oddziałów zaprosili Dzieci do wspólnej zabawy prezentując w przystępny sposób pracę medyków.

Przygotowane atrakcje pozwoliły naszym małym słuchaczom zaangażować się osobiście w różne lekarskie czynności i być może dzięki temu pozbyć się lęku przed „białym fartuchem”. Szycie ran na skórze, zakładanie opatrunku gipsowego, pierwsza pomoc.

Do zabawy czynnie włączyli się, ku uciesze najmłodszych, nasi dorośli Goście. Panu Posłowi założono gips na „złamaną” rękę, a Pani Prezydent ćwiczyła elementy pierwszej pomocy.

Był i czas na prezenty!!!

Pani Prezydent Anna Hetman osobiście wręczała Dzieciom upominki. Prezenty od Szpitala rozdawał Personel Oddziału Pediatrycznego, który jak się okazało również został obdarowany!

Bon o wartości 1500 zł, którego fundatorem jest Poseł Grzegorz Matusiak trafił na ręce Lekarza Zarządzającego Oddziałem Andrzeja Dubika. Pieniądze te zostaną przeznaczone na szkolenie z zakresu zaawansowanych metod reanimacyjnych u dzieci.

Janusz Korczak powiedział: „kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” , i tak właśnie było tu u nas w Dniu Dziecka w Oddziale Pediatrycznym.