Dzień Dziecka w szpitalu – były prezenty, balony i akademia medyczna

WIELKI DZIEŃ DZIECKA organizowany przez oddział pediatryczny, na czele z Panią doktor Agatą Szeląg-Szymochą, nie mógł odbyć się bez udziału naszych dzielnych lekarzy!

Nasi wykładowcy zaprezentowali w przystępny sposób i  na wesoło kilka ciekawych aspektów ich pracy. Mali pacjenci oddziału pediatrycznego mogli zobaczyć, a nawet doświadczyć na własnej skórze jak się zakłada opatrunek gipsowy czy bada wzrok – mówi Agata Szeląg-Szymocha, lekarz zarządzający oddziałem pediatryczny. Ten dzień jest dla nas niezwykle ważny, również dlatego, że przypomina wszystkim o pediatrii w Jastrzębiu-Zdroju. Jesteśmy tu dla Was.

Ponadto przeprowadzono szkolenie z pierwszej pomocy, udowadniając, że każdy może być superbohaterem oraz zaprezentowano na sztucznej skórze sposób zakładania szwów.
Nie mogło oczywiście zabraknąć prezentów, a całe wydarzenie zwieńczył balonowy atak czyli pokaz tańczących na wietrze balonów, który wywołał wielką radość również wśród  personelu –  dorośli nie ustępują tutaj dzieciom.

Chcieliśmy pokazać naszym małym pacjentom kawałek medycznego świata a zarazem udowodnić, że wizyta u lekarza nie musi być czymś strasznym – dodaje Pani doktor.

Najpiękniejszym podziękowaniem za zorganizowanie Dnia Dziecka były szczere uśmiechy, radość i aktywny udział naszych pacjentów w tym wydarzeniu.