Fundacja JSW SA sfinansuje badania i zakupi niezbędny sprzęt

Rak  prostaty jest najczęstszym nowotworem złośliwym u mężczyzn w Europie oraz stanowi drugą przyczynę zgonów w Polsce. Ponad 4 tys. Polaków w tym roku umrze z tego powodu. Te statystyki nie pozostawiają wątpliwości, konieczne jest podjęcie działań mających na celu wczesne wykrycie choroby.  

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy ukończyli 50 lat będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA” realizowanego przez Fundację JSW we współpracy z naszym Szpitalem. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel 32 756 48 30.

Co więcej Fundacja JSW SA  dodatkowo wesprze Szpital w trudnej walce o zdrowie mieszkańców naszego regionu, poprzez zakup kompletnej wieży laparoskopowej z oprzyrządowaniem. Dzięki temu urządzeniu możliwe będzie przeprowadzanie pełnego spektrum operacji laparoskopowych m.in. laparoskopowej prostatektomii radykalnej, która jest uznana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia raka stercza.

Fundacja JSW - profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty