Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju przekazała szpitalowi sprzęt o łącznej wartości ponad 0,5 mln!

Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, od lat wspiera nasz szpital. Teraz, dzięki fundacji, nowymi możliwościami mogą pochwalić się oddziały: kardiologiczno-wewnętrzny oraz urologii i onkologii urologicznej. Łączna wartość otrzymanych darów to ponad 0,5 mln złotych.

Zakupiony przez fundację sprzęt to pierwszy na Śląsku, tak zaawansowany technologicznie laser o dużej mocy 100 watów. Zastosowane w tym laserze rozwiązania pozwalają na efektywniejsze leczenie wielu schorzeń urologicznych, krótszą rekonwalescencję pacjenta oraz zredukowanie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

– Zastosowanie lasera holmowego w urologii znacznie ułatwia leczenie chorób nowotworowych nerek i pęcherza moczowego, przerostu gruczołu krokowego oraz kamicy układu moczowego.  Jednocześnie gwarantuje małą inwazyjność zabiegu, a także zwiększa skuteczność leczenia. Wykorzystanie techniki laserowej wpływa także znacząco na podniesienie komfortu pacjenta, głównie za sprawą skrócenia czasu hospitalizacji i rekonwalescencji  do minimum – mówi Agata Witosińska-Walica, lekarz zarządzający oddziałem urologii i onkologii urologicznej WSS Nr 2

Równie nowoczesny aparat trafił na oddział kardiologiczno-wewnętrzny. Podarowany szpitalowi echokardiograf, służy do wykonywania na badań struktury serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Bardzo dużą zaletą nowego sprzętu jest jego mobilność, gdyż jest to aparat przenośny. Dzięki temu, kardiolodzy mogą wykonywać echo serca przy łóżku pacjenta, bez konieczności przemieszczania chorego do pokoju badań.

– Choroby układu krążenia są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, dlatego nasz oddział stara się mocno wychodzić naprzeciw tym statystykom i uruchamia nowe możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów.   Oddział kardiologiczny naszego szpitala stale się rozwija, a  nowoczesny sprzęt jest  ważnym elementem podnoszącym jakość opieki nad pacjentem. – mówi Henryk Sobocik, lekarz zarządzający Oddziałem Kardiologicznym WSS Nr 2

– Szpital nie mógłby zakupić takiego sprzętu z środków własnych, dlatego niezwykle doceniamy każdą pomoc płynącą od darczyńców.  Bardzo dziękujemy Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju za wieloletnie wsparcie . – podsumował Robert Rychel, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.