II edycja nagród stypendialnych – wyjątkowi lekarze rezydenci

Ruszyła II edycja  programu nagród stypendialnych dla lekarzy będących w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w WSS Nr 2. Chcemy wyróżnić młodych lekarzy, którzy dali się poznać jako wyjątkowo zdolni, kompetentni i wysoce empatyczni wobec pacjentów.

Mamy również nadzieję, że uda się zachęcić lekarzy stojących na progu swojej kariery zawodowej do  związania  swojej  przyszłości z naszym Szpitalem. Spośród wszystkich lekarzy  rezydentów zatrudnionych w WSS Nr 2 zgłoszonych zostało 7 kandydatów, którzy 4 lutego zaprezentują siebie jako lekarza, naukowca, współpracownika:

Marek Kampka

Marek Kampka

Pracuje na oddziale urologii i onkologii urologicznej. W 2019 roku pełnił najwięcej dyżurów spośród wszystkich pracowników oddziału. Cechuje się wysoką kulturą osobistą, a także właściwym, kulturalnym podejściem do pacjentów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Piotr Kościelniak

Piotr Kościelniak

Pracuje na oddziale gastrologiczno-wewnętrznym od 2019 roku. Kompetentny, bardzo sumiennie podchodzi do codziennych obowiązków. Wciąż się kształci i poszerza swoją wiedzę zawodową.

Dominika Mrówka

Dominika Mrówka

Od 2016 roku pracuje na oddziale neurologii. Dzięki jej zaangażowaniu w przygotowanie dokumentacji oddział zyskał dodatkowe sześć miejsc specjalizacyjnych. Aktualnie poza realizacją programu specjalizacyjnego zdobywa umiejętności z zakresy trombektomii mechanicznej. Dała się poznać jako osoba koleżeńska, sumienna i kreatywna.

Maciej Orzeł

Maciej Orzeł

Rezydent na oddziale otolaryngologii od lutego 2017 roku. Oprócz obowiązkowych szkoleń intensywnie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc dodatkowo w kursach doskonalących głównie z zakresu endoskopowego leczenia schorzeń zatok i krtani, a także mikrochirurgii ucha. Jest cenionym, lubianym i szanowanym przez pacjentów i współpracowników lekarzem.

Dawid Plutowski

Dawid Plutowski

Lekarz pracujący na oddziale neurologii od 2015 roku. Ma na koncie wiele publikacji w specjalistycznych czasopismach medycznych. Przez kolegów określany jest jako osoba „niezwykle koleżeńska i sumienna”. Aktualnie realizuje program specjalizacyjny oraz zdobywa umiejętności z zakresu EMG.

Anna Szytenhelm

Anna Szytenhelm

Jest rezydentem na oddziale neonatologii od 2014 roku. Pełna empatii w kontaktach z dziećmi i rodzinami. Uzdolniona i ambitna. Od trzeciego roku stażu pełni samodzielne dyżury w oddziale. Jest pomysłodawcą Balu Wcześniaka – imprezy organizowanej w 2017 i 2019 r. Prowadzi także systematyczne szkolenia dla personelu w zakresie resuscytacji noworodka oraz jest wykładowcą w Szkole Świadomego Rodzicielstwa.

Katarzyna Woźniak-Kopiec

Katarzyna Woźniak-Kopiec

Realizuje specjalizację kardiologiczną na oddziale kardiologiczno-wewnętrznym. Już w trakcie studiów na Śląskim Uniwersytecie Medycznym była autorką kilkunastu publikacji z zakresu kardiologii, uczestniczyła też krajowych i międzynarodowych konferencjach medycznych.