To już za nami! Dzień atrakcji dla naszych najmniejszych pacjentów! Było wesoło oraz medycznie!

Już po raz III spotkaliśmy się na Oddziale Pediatrycznym zarządzanym przez lek. Agatę Szeląg-Szymochę – specjalistę pediatrii oraz specjalistę z dziedziny onkologii i hematologii dziecięcej naszego szpitala gdzie mogliśmy wziąć udział w „Akademii Medycznej na Wesoło”.

Naszą akademię rozpoczął pokaz balonów „do nieba” w kolorze zielonym który, symbolizował nadzieję, a idąc o krok dalej nadzieję na szybki powrót naszych najmniejszych pacjentów do zdrowia!

Celem naszej akademii było pokazanie dzieciom że lekarze, szpital czy „biały fartuch” to nic strasznego, dlatego wspólnie z pomocą lekarzy innych oddziałów, pokazaliśmy jak wykonać RKO na wesoło, wspólnie ćwiczyliśmy elementy pierwszej pomocy, jak zapamiętać numer alarmowy dzięki piosence Śpiewających Brzdący – 112 Numer alarmowy oraz czym jest opatrunek gipsowy, jak właściwie go wykonać i jak to jest mieć szynę gipsową.

Z medycznego świata przenieśliśmy się do Świata Dmuchanych Zwierząt, gdzie każdy mógł wybrać zwierzątko jakie lubi oraz do Cudownego Świata Owoców i Warzyw dzięki którym poznaliśmy jakie wartości odżywcze mają owoce i warzywa a zarazem co można z nich przygotować.

Do wspólnej zabawy dołączył się nasz gość Pan Robert Cichowicz Zastępca Prezydenta Miasta, któremu dziękujemy za przybycie!

Dziękujemy Kopalnia Wiedzy JSW, Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Stowarzyszenie Aktywistyczne Jastrzębie za ufundowanie upominków dla najmłodszych oraz sKuMaJ Team za poprowadzenie wydarzenia!