III Akademia Medyczna na Wesoło – Dzień Dziecka 2023

To już za nami! Dzień atrakcji dla naszych najmniejszych pacjentów! Było wesoło oraz medycznie!

Już po raz III spotkaliśmy się na Oddziale Pediatrycznym zarządzanym przez lek. Agatę Szeląg-Szymochę – specjalistę pediatrii oraz specjalistę z dziedziny onkologii i hematologii dziecięcej naszego szpitala gdzie mogliśmy wziąć udział w „Akademii Medycznej na Wesoło”.

Naszą akademię rozpoczął pokaz balonów „do nieba” w kolorze zielonym który, symbolizował nadzieję, a idąc o krok dalej nadzieję na szybki powrót naszych najmniejszych pacjentów do zdrowia!

Celem naszej akademii było pokazanie dzieciom że lekarze, szpital czy „biały fartuch” to nic strasznego, dlatego wspólnie z pomocą lekarzy innych oddziałów, pokazaliśmy jak wykonać RKO na wesoło, wspólnie ćwiczyliśmy elementy pierwszej pomocy, jak zapamiętać numer alarmowy dzięki piosence Śpiewających Brzdący – 112 Numer alarmowy oraz czym jest opatrunek gipsowy, jak właściwie go wykonać i jak to jest mieć szynę gipsową.

Z medycznego świata przenieśliśmy się do Świata Dmuchanych Zwierząt, gdzie każdy mógł wybrać zwierzątko jakie lubi oraz do Cudownego Świata Owoców i Warzyw dzięki którym poznaliśmy jakie wartości odżywcze mają owoce i warzywa a zarazem co można z nich przygotować.

Do wspólnej zabawy dołączył się nasz gość Pan Robert Cichowicz Zastępca Prezydenta Miasta, któremu dziękujemy za przybycie!

Dziękujemy Kopalnia Wiedzy JSW, Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Stowarzyszenie Aktywistyczne Jastrzębie za ufundowanie upominków dla najmłodszych oraz sKuMaJ Team za poprowadzenie wydarzenia!