Maseczki, fartuchy jednorazowe, termometry – wsparcie dla szpitala

W ramach akcji #WdzięczniMedykom prowadzonej przez Caritas Polska do naszego Szpitala trafiły środki ochrony osobistej o wartości ponad 24 tys. zł  Było to możliwe dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetyczne.

– Wyjątkowa sytuacja, w której się znaleźliśmy wymaga wyjątkowych działań. Dzięki stałemu dialogowi z placówkami ochrony zdrowia w gminach, w których znajduje się elektroenergetyczna infrastruktura przesyłowa, mogliśmy skutecznie zareagować na potrzeby partnerów związane z pandemią. To ważne, że dostawy środków ochrony osobistej trafią do pracowników i pacjentów szpitali w tym trudnym okresie – mówi Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w kraju jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby ośrodków ochrony zdrowia w Polsce.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju składa serdeczne podziękowania Polskim Sieciom Energetycznym za wsparcie szpitala w tym trudnym okresie walki z pandemią oraz Caritas Polska za zorganizowanie akcji #WdzieczniMedykom.

PSE - Maseczki