Niesamowity wyczyn lekarzy z WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Ukończyli bieg Transalpine 2021!

Adam Ryszczyk oraz Jan Miodoński, lekarze naszego szpitala wzięli udział w niezwykłym biegu przez Alpy. Linię mety znajdującą się w Prad, w Południowym Tyrolu przekroczyli po 235 kilometrach jako jedna z 220 drużyn z 22 krajów.

The DYNAFIT Transalpine Run powered by Volkswagen R  jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych imprez biegowych na świecie. Sygnał startowy do składającego się z 7 etapów biegu przez Alpy nastąpił 4 września w Hirschegg.

W trakcie przemierzania kolejnych etapów górskiej trasy wyścigu, musieliśmy pokonać około 30 – 47 km dystanse, o różnicy przewyższeń dochodzących nawet do 2600 metrów. Jest to niezwykle trudna technicznie, ale zarazem wspaniała przygoda – mówi Adam Ryszczyk, specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej WSS nr 2.

Z różnych przyczyn nie wszystkie z 280 startujących duetów ukończyło bieg.  Przeciążenia mięśni, ścięgien, skręcenia stawów, kłopoty żołądkowe, wychłodzenie mogą tu dotknąć każdego biegacza. Jastrzębski duet lekarzy osiągnął metę jako 196 drużyna. Aby sprostać wymaganiom tego alpejskiego wyścigu, trzeba wiedzieć o co chodzi w bieganiu po górach. Ten niesamowity wyczyn poprzedziły lata przygotowań, wyrzeczeń i treningów.

Ukończenie tak trudnego biegu dało nieopisaną satysfakcję. Jednak w takim wyścigu to nie finisz jest najważniejszy, ale sam bieg. To pokonywanie własnych ograniczeń, walka ze zmęczeniem, ale też wspaniałe widoki i kontakt z naturą – podsumował Jan Miodoński, lekarz zakładu diagnostyki obrazowej WSS Nr 2.