Certyfikaty

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny  w Jastrzębiu Zdroju  ponownie przeszedł proces akredytacyjny, zakończony przyznaniem przez Ministerstwo Zdrowia akredytacji w zakresie działalności zakładu leczniczego. Akredytacja przyznawana jest na okres trzech lat. W Polsce akredytację posiada 173 szpitali na 1000 obecnie funkcjonujących jednostek leczniczych.

Od 2014 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny  w Jastrzębiu Zdroju rozpoczął działania związane z wdrożeniem standardów akredytacyjnych i od tego czasu na bieżąco realizowane są zadania wymagane standardami akredytacyjnymi podejmowane na rzecz utrzymania i ciągłej poprawy jakości w Szpitalu.

W  lipcu 2023 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny  w Jastrzębiu Zdroju uzyskał po raz trzeci akredytację Ministra Zdrowia, potwierdzającą wysoki poziom świadczonych usług medycznych , opiekę nad pacjentem , przestrzeganie Praw Pacjenta ale również troskę o bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu Szpitala. . To także potwierdzenie realizowania obowiązujących standardów zarządzania w każdym aspekcie działalności naszej jednostki. Dyrekcja szpitala dziękuje wszystkim pracownikom, którzy przyczyniają się każdego dnia  aby poziom jakości usług  oraz funkcjonowanie naszego szpitala było na najwyższym poziomie.