Okno Życia

Okno życia to bezpieczne miejsce, w którym osoba, która nie chce, bądź nie może z różnych przyczyn zaopiekować się dzieckiem – ma możliwość pozostawić je tam. Jest alternatywą dla porzucenia dziecka pozbawiającego go tym samym opieki i narażającego na utratę zdrowia, a nawet życia. 

Nasz szpital, wykorzystując posiadany potencjał, w tym wykwalifikowany personel i dobrze wyposażoną bazę diagnostyczną, wznowił funkcjonowanie Okna życia w nowej lokalizacji. Ze względu na konieczność zachowania szczególnej dyskrecji oraz nieograniczonego dostępu, miejsce to znajduje się w tylnej części szpitala, za oddziałem pediatrycznym.

Pozostawione w łóżeczku dziecko otrzyma fachową pomoc ze strony personelu oddziału, a następnie zostaje uruchomiona procedura informowania odpowiednich organów oraz przekazania malucha do placówki opiekuńczej.

Jesteśmy dumni z kontunuowania idei Okna Życia przy naszym szpitalu, jednocześnie mamy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie zmuszony do wykorzystania tego miejsca jako ostatniej szansy na godne życie dla porzuconego tam dziecka.

WSS2: Okno Życia