Oddział pediatryczny – za nami pierwsze dni funkcjonowania

Za nami pierwsze dni funkcjonowania oddziału pediatrycznego, którego działalność została wznowiona 23.04.2020 r. Lekarzem zarządzającym jest Agata Szeląg-Szymocha, a pielęgniarką oddziałową – Pani Bernadeta Ciszewska. To one stanowią trzon zespołu, który dziś opiekuje się  małymi pacjentami.

Pani ordynator jest osobą niezwykle empatyczną, gotową do działania  – w ciągu ostatnich dni spełniły się moje marzenia o otwarciu czegoś świeżego, niepowtarzalnego. To nowy początek. Współpraca z tyloma fantastycznymi ludźmi jest dla mnie nie tylko niesamowitą przygodą, wyzwaniem, ale też zdobywaniem nowych doświadczeń i nauką. Pragnąc stworzyć zespół profesjonalistów i specjalistów zachęcam wszystkich lekarzy pediatrów do współpracy. Chciałabym, abyśmy wspólnie nieśli pomoc małym mieszkańcom Jastrzębia-zdroju i okolic. Jesteśmy pełni pasji, a ciągły rozwój jest dla nas priorytetem mówi Pani doktor.

Oddział Pediatryczny, który liczy ogółem 20 łóżek jest bardzo przyjazny dla dzieci i ich opiekunów. Do ich dyspozycji pozostaje kuchnia oddziałowa oraz miejsca przy łóżkach, aby mogli w komfortowych warunkach czuwać przy swoich pociechach. Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, posiada dostęp do pełnego zaplecza diagnostycznego jednostki. Posiada również własną Izbę Przyjęć, zlokalizowaną w sąsiedztwie wejścia do Szpitala od strony Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych.

Oddział pediatryczny