Kierownik Izby Przyjęć
lek. Justyna Sosnowska
specjalista w dziedzinie ortopedii, traumatologii
specjalista rehabilitacji medycznej
Ratownik medyczny – Koordynator Izby Przyjęć
Łukaz Foltyn
+48 32 47 84 302
Telefony
+48 32 47 84 301 Rejestracja
+48 32 47 84 214 Rejestracja przyjęć planowych
+48 32 47 84 307 Pielęgniarka Dyżurna
+48 32 47 84 308 Depozyt Ubrań
Udzielanie pomocy w trybie nagłym – co to jest Triage?
W przypadku, gdy pacjent trafia do Szpitala w trybie nagłym, niezaplanowanym, kierowany jest w pierwszej kolejności do ratownika medycznego. Na podstawie wstępnego wywiadu chorobowego oraz wykonanych pomiarów parametrów życiowych oceniany jest stan pacjenta i stopień pilności badania lekarskiego. Innymi słowy, kto potrzebuje pomocy niezwłocznie, a kto może poczekać. Oczekujący na pomoc pacjent otrzymuje na rękę kolorową opaskę, która wskazuje czas oczekiwania. Przyjeżdżające na Izbę Przyjęć Zespoły Pogotowia Ratunkowego są przyjmowane poza kolejnością z uwagi na wysokie ryzyko utraty zdrowia lub życia osoby, której udzielana jest pomoc.

Przyjęcia planowe na szpitalne oddziały
W przypadku, gdy pacjent udaje się do Szpitala w trybie zaplanowanym kierowany jest do rejestracji przyjęć planowych. Koniecznie należy zabrać m.in.:
- skierowanie do szpitala,
- dowód tożsamości,
- dokumentację medyczną (karty informacyjne, wyniki badań),
- wykaz przyjmowanych leków.
Zachęcamy do telefonicznego kontaktu, personel chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące przyjęcia.
+48 32 47 84 214
Pacjenci na czas pobytu w szpitalu mają możliwość przechowania ubrań oraz rzeczy wartościowych w depozycie usytuowanym przy Izbie Przyjęć. Rzeczy zdeponowane wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:30.
Przyjęcia na poszczególne oddziały szpitalne odbywają się według poniższego harmonogramu:

Charakterystyka Izby Przyjęć
Izba Przyjęć przyjmuje pacjentów zarówno zgłaszających się na podstawie skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty, jak i przywiezionych przez zespół ratownictwa medycznego oraz zgłaszających się samodzielnie w stanie zagrożenia życia lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia skutkującego zagrożeniem życia.
Pacjentów, którzy ulegli wypadkowi lub urazowi zaopatruje się w Ambulatorium chirurgicznym.
Izba Przyjęć zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Zakładu Diagnostyki Obrazowej, w miejscu łatwo dostępnym, zapewniającym szybkie udzielenie pomocy doraźnej oraz sprawne przeprowadzenie chorych do oddziałów szpitala.
Personel pielęgniarski i lekarski zawsze stara się służyć radą i pomocą osobom zgłaszającym się do szpitala działając zgodnie z przyjętymi procedurami i prawami pacjenta. Stale doskonali swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniach o tematyce związanej z umiejętnościami oceny stanu zdrowia pacjenta, udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz poprawnej komunikacji interpersonalnej w kontaktach z pacjentem.
Izba Przyjęć posiada:
- poczekalnię,
- trzy pokoje badań,
- dwie sale zabiegowe,
- salę reanimacyjną,
- rejestrację przyjęć nagłych
- rejestrację przyjęć planowanych
Izba Przyjęć doposażana jest w wysokospecjalistyczny sprzęt przez Fundację Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu – Zdroju, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe PRYMAT, Spółdzielnię Mieszkaniową NOVA w Jastrzębiu – Zdroju, Jastrzębską Spółkę Węglową, Przedsiębiorstwo Budowlane BUDGÓR Jastrzębie – Zdrój, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

