PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa ponownie pomaga szpitalowi

Darowizna w postaci sprzętu medycznego, spirometru Spirobank II Advanced trafiła do Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. W imieniu firmy PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa aparat do badań przekazali Krzysztof Zalewski, prezes zarządu oraz Artur Michałowski i Sławomir Błażej, członkowie zarządu.

– Jest to profesjonalny,  nowoczesny sprzęt,  wykorzystywany jest w diagnostyce chorób układu oddechowego. Służy do wykonywania nieinwazyjnych badań pojemności płuc, czyli wydolności oddechowej.  Jest to szczególnie istotne badanie w przypadku osób, które przechorowały covid-19 – powiedział Andrzej Ryszczyk, specjalista medycyny rodzinnej POZ WSS Nr 2.

Dzięki przeprowadzeniu spirometrii  już na wczesnym etapie, bo podczas wizyty u lekarza rodzinnego, można stwierdzić, czy pacjent potrzebuje dalszego leczenia w poradni specjalistycznej. 

W imieniu dyrekcji i personelu WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju serdecznie dziękujemy za ten nowoczesny i bardzo potrzebny sprzęt.