Poradnia Neurologiczna

Harmonogram pracy poradni

Poradnia czynna od poniedziałku do piątku.

Rejestracja Online - Zarejestruj się

Rejestracja telefoniczna

Telefon: +48 32 47 84 267

Lekarze

lek. Agata Badura – specjalista w dziedzinie neurologii
lek. Izabela Brandenburg – specjalista w dziedzinie neurologii
lek. Dariusz Konieczny – specjalista w dziedzinie neurologii
lek. Maria Krentorz – Paszkowska – specjalista w dziedzinie neurologii
lek. Anna Smołka-Juraszek – specjalista w dziedzinie neurologii
lek. Justyna Walczak – specjalista w dziedzinie neurologii
lek. Katarzyna Skowron – specjalista w dziedzinie neurologii

Charakterystyka poradni

Poradnia świadczy usługi medyczne w zakresie wykonywania specjalistycznych badań diagnostycznych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, EEG, EMG), różnorodnych badań laboratoryjnych i leczenia chorób układu nerwowego w oparciu o najnowsze standardy. Porad i konsultacji udzielają lekarze specjaliści w dziedzinie neurologii z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Rocznie w Poradni Neurologicznej udzielanych jest ponad 3000 porad.

Program lekowy

Program lekowy – leczenie spastyczności kończyny górnej i dolnej u pacjentów po udarze i krwotoku mózgu
Leczenie spastyczności kończyny górnej i dolnej u pacjentów po udarze i krwotoku mózgu jest dostępne nieodpłatnie w ramach programu lekowego, w naszej poradni. Terapia za pomocą toksyny botulinowej jest skuteczna między innymi w zmniejszaniu napięcia mięśniowego, zwiększaniu zakresu ruchów w stawach i ograniczaniu bólu oraz częściowo w zakresie odzyskiwania utraconych funkcji.

Dokonywana wstępna kwalifikacja, aby rozstrzygnąć, czy terapia spowoduje zmniejszenie objawów spastyki. Następnie toksyna botulinowa podawana jest w wyznaczone mięśnie spastycznej kończyny górnej czy dolnej w formie zastrzyków. Lek działa około 3-4 miesięcy, po których należy tą terapię powtórzyć. Po przeprowadzonych iniekcjach konieczne jest wdrożenie rehabilitacji zgodnie z zaleceniami lekarza.

Osoby, które przeszły udar lub krwotok mózgu i zmagają się z problemem spastyczności kończyny górnej i dolnej zachęcamy do kontaktu z poradnią neurologiczną:

32 47 84 267 – codziennie w godzinach 7.30-9.00
32 47 84 419 – w pierwszy i ostatni piątek miesiąca po godzinie 11.00