Procownicy szpitala nagrodzeni Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego

W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia medykom z regionu „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Dostrzeżono również zaangażowanie pracowników naszego szpitala.

Srebrne i złote odznaki wręczyli wyróżnionym marszałek Jakub Chełstowski, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok, a także przewodniczący „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, Jacek Świerkocki. Wśród nagrodzonych przedstawicieli ochrony zdrowia ze śląska byli pracownicy naszego szpitala:  

  • Małgorzata Butanowicz, pielęgniarka oddziałowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii,
  • Marzena Żelaźnicka – Wilk, lekarz zarządzający oddziałem nefrologiczno-wewnętrznym
  • Robert Rychel, dyrektor szpitala.

Dziękuję Panu Marszałkowi oraz całemu Zarządowi Województwa Śląskiego za to wyróżnienie. W trudnych czasach walki z pandemią, cały personel, na każdym szczeblu, włączył się w pomoc osobom  potrzebującym. Odbieram to odznaczenie w imieniu całej załogi naszego szpitala. Wszystkim pracownikom należą się wyrazy szacunku i uznania dla ich wysiłku i zaangażowania w tej walce – podkreślił Robert Rychel

Trudne czasy kreują bohaterów. Dziękuję za waszą pracę, troskę o pacjentów i wielkie zaangażowanie. Wspieraliśmy szpitale w tym trudnym czasie, działając wspólnie w walce o zdrowie i życie mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni za Państwa trud i odwagę, za nadzieję, którą wlaliście w serca pacjentów– mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Opieka nad pacjentami cierpiącymi na covid okazała się ogromnym wyzwaniem organizacyjnym, stojącym na pierwszej linii frontu pracownikom nie było łatwo odnaleźć się w nowych, trudnych warunkach pracy, które poza fizycznym dyskomfortem stanowiły również obciążenie psychiczne.

Osobiście nie czuję się tak, jakbym zrobiła coś więcej od moich koleżanek i kolegów z oddziału. Na intensywną terapię zawsze trafiają pacjenci w najcięższym stanie, cały zespół ciężko pracował, żeby im pomóc. Dzięki temu wspólnie przetrwaliśmy jesienno-zimową falę koronawirusa – powiedziała Małgorzata Butanowicz – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, czuję, że nasza praca została doceniona.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego