Szpital podpisał umowę patronacką z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Co to oznacza?

Misją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest nie tylko ratowanie zdrowia i życia, ale również i szeroko pojęta edukacja. Wiele działań podejmowanych przez nasz specjalistyczny personel jest ukierunkowanych na krzewienie wiedzy poprzez udział w licznych konferencjach, wydarzeniach oraz szerzenie dobrych praktyk wśród dzieci i młodzieży.

Efektem tych działań jest podpisanie umowy patronackiej z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Co to oznacza?  Młodzież będzie mogła brać udział w spotkaniach z lekarzami i pielęgniarkami oraz zajęciach organizowanych na terenie naszego szpitala. Wpłynie to na lepsze poznanie specyfiki zawodów medycznych i funkcjonowania naszej placówki.

Oczywiście, ze względu na ograniczone epidemią możliwości, praktyczne zajęcia będą musiały jeszcze poczekać, natomiast jak tylko będzie to znów możliwe, ugościmy młodzież z Korfantego.

Mamy ogromną nadzieję, że w ten sposób wśród uczniów zostanie podniesiona świadomość  nie tylko dotyczącą zdrowia, ale również pracy w naszym Szpitalu jako drogi kariery zawodowej.

z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju