Szpital włączył się w akację oddawania krwi

W ramach uczczenia 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ Solidarność została zorganizowana akcja pod nazwą 40 litrów krwi na 40-lecie „Solidarności”.  Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu okazało się bardzo wielu, gdyż ponad 230 osób oddało krew. Udało się łącznie uzyskać blisko 90 litrów tego niezastąpionego daru życia.Zdecydowana większość dawców to pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale również Dyrekcja i personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2, chcąc dać przykład, włączyli się w pomoc.

– W sezonie wakacyjnym zwiększa się zapotrzebowanie na krew, tego lata ta potrzeba nie zmalała, dawców natomiast jest mniej. Na taki stan rzeczy wpływa zagrożenie epidemiczne. Solidarność ma wiele odsłon, dlatego zachęcam do podzielenia się niezastąpioną, ratującą życie krwią powiedział Robert Rychel, Dyrektor WSS Nr 2.

Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów oraz konsultacji lekarskiej przystępuje się do poboru krwi. Procedura jest prawie bezbolesna, a personel jest wsparciem na każdym etapie. Zachęcamy zatem do dołączenia do zaszczytnego grona dawców krwi!