Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju ponownie będzie udzielał pomocy pacjentom cierpiącym na COVID-19

Ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i konieczność zapewnienia chorym opieki informujemy, że zgodnie z decyzją  Wojewody Śląskiego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju będzie udzielał pomocy pacjentom cierpiącym na COVID-19. Do piątku 19.03.2021 r. powstanie 127 miejsc, w tym 10 łóżek dla dzieci, do szpitala będą przyjmowani wyłącznie pacjenci covidowi.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia oddziałów dla osób zakażonych koronawirusem, podjęto decyzję o wtrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Przyszpitalne Poradnie Specjalistyczne działają jak dotychczas. Prosimy, aby osoby wymagające hospitalizacji kierowały się do ościennych szpitali np. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku, ul. Energetyków 46, tel. 32 42 91 251.

Prosimy o śledzenie komunikatów, gdyż o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli nam powrócić do standardowego funkcjonowania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.