Zakończył się remont oddziału neurochirurgii – zobacz EFEKT!

Oddział Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju pod kierownictwem dr n. med. Tomasza Wysokińskiego,  to przede wszystkim wybitni lekarze specjaliści, którzy nie boją się nowych wyzwań.

Nasi neurochirurdzy wykonują skomplikowane operacje z zakresu neuroonkologii, operacje naczyniowe (endowasklurane i klasyczne operacje tętniaków oraz naczyniaków mózgu i rdzenia kręgowego), leczenie urazów czaszkowo- mózgowych i wiele innych np.  z zakresu operacji kręgosłupa zarówno bez jak i  z użyciem implantów kręgosłupowych, w tym także operacje małoinwazyjne ( MISS). Stawiając również na stały rozwój, lekarze ubiegłym roku jako pierwsi w Polsce wszczepili najnowszej generacji i najmniejszy na świecie stymulator rdzenia kręgowego u pacjentki z przewlekłym lekoopornym bólem. Warto podkreślić, że w naszym szpitalu wykonuje się najwięcej zabiegów przezskórnej implantacji stymulatorów rdzenia kręgowego w Polsce w przypadkach przewlekłych, lekoopornych bólów neuropatycznych.

Cały zespół lekarsko – pielęgniarski ciężko pracuje w walce o życie i  zdrowie pacjentów. Teraz również komfort pobytu w oddziale znacznie się podniesie, gdyż rozpoczęty w ubiegłym roku remont właśnie dobiegł końca.  Prawie 4 mln złotych – to kwota jaką nasz szpital otrzymał na inwestycję, obejmującą cały oddział, a w nim sale chorych, dyżurki pielęgniarskie i lekarskie, sale zabiegowe i pooperacyjne. Zakupiono również nowoczesny sprzęt i wyposażenie.  Zdecydowana większość tych środków bo 2,8 mln zł  pochodzi z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ponad 1, 1 mln zł dołożyły władze województwa, sam szpital przeznaczył na ten cel 72 tys.

– W imieniu personelu oddziału dziękuję Posłowi Grzegorzowi Matusiakowi, którego starania o środki finansowe przyniosły efekt w postaci pięknego i komfortowego oddziału. Dziękujemy również władzom województwa, reprezentowanym przez Panią Marszałek Izabelę Domogałę, za ogromne wsparcie finansowe tej inwestycji. Gościliśmy również profesora Marka Manderę, który jest dla zespołu lekarskiego nieocenionym wsparciem merytorycznym, za co również bardzo dziękuję. Ogromnie się cieszę, że remont już się zakończył, pacjenci zyskali dobre warunki pobytu i od jutra wracamy do pracy bez trudności organizacyjnych – podsumował dr n. med. Tomasz Wysokiński.


Oddział Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju to przede wszystkim wysoko wyspecjalizowany personel,  najlepsza jakość leczenia oraz pozytywne opinie pacjentów, których wysoka ocena jeszcze się podniesie ze względu na nowe, komfortowe warunki pobytu.

Koszt całkowity: 4 016 103,18 zł

Finansowanie zadania :

  • środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 2 810 000,00 zł
  • dotacja Województwa Śląskiego – 1 118 000,00 zł
  • środki Szpitala – 88 103,18 zł